אינטרנט

נגישות אתרים – איך זה עובד

הנגשת אתרים

חוק נגישות האתרים נועד להנהיג שווין בין אנשים בכל הנוגע לגלישה באתרים, ביצוע רכישות ופעולות באתרי אינטרנט וחשוב מכל: כדי לאפשר קבלת מידע ברשת שמיועד לכל אחת ואחד.

כיום כבר הופכים כלל האתרים לנגישים וזאת באמצעות נגישות קול, שימוש בפיצ'רים מתאימים יותר והנחיות המתאימות לבעלי מוגבלויות.

>>> לייעוץ בנושא קידום ושיווק אתרים דברו עם דניאל זריהן

רוצה לקהל הצעה לקידום אתרים? כל מה שצריך זה למלא כמה פרטים קטנים…
אפשר גם בטלפון: 052-9787219

נגישות אתרים – איך זה עובדאבל מהו חוק נגישות אתרים?

חוק זה נועד על מנת לאפשר לבעלי מוגבלויות לבצע כל פעולה באינטרנט כמו גם לקבל מיעד. החוק עבר בכנסת בשנה האחרונה והיא נועד לכך שכל אתר יהיה כזה שנגיש לבעלי מוגבלויות מסוגים שונים.

עם זאת כדי לא לעבור את החוק מוצאים עצמכם רבים מבעלי האתרים מעט אבודים ומשום כך, הם שוכרים את שירותיהם של מתכנתים ויועצי הנגשה בסכומי כסף רבים וזאת כדי להפוך את האתר שלהם לנגיש ובכך לעמוד בכל מה שמכתיב החוק.

אבל כיצד עושים זאת ללא הוצאה גדולה?

כדי לדעת איך הופכים את האתר לנגיש  – חשוב בראשית להבין כיצד הנגשת אתרים עובדת:

הנגשת אתרים היא דרך להפוך את האתר למתאים לאוכלוסייה מוגבלת שמונה כיום כ 20 אחוזים מאוכלוסיית הגולשים.

הנגשת אתר חייבת להיות לפי תקנים מחמירים מסוג AA ברמת חוק ההנגשה הישאלים מסוג: W3 – WCAG 2.0

על מנת להנגיש את האתר מומלץ להיעזר בחברות המתמחות בהגנשת אתרים אשר מבצעות את השינוי באתר במחירים אטרקטיביים תוך התאמה של האתר ליותר משלושים פיצ'רים שונים המאפשרים את ההתאמה.

עוד מתבצעת ההנגשה באמצעות אלגוריתם חכם אשר מאשפר לקרוא את המסך בצורה נגיה וטובה.

חברות העוסקות בהנגשה יאפשרו טיפול בטפסי התקשרות והתאמתם לאוכלוסייה עם מגבלות, כמו גם התאמה לשפות שונות כמו: עברית, ערבית, רוסית, אנגלית, צרפתית, ספרדית ועוד.

בנוסף נעשה ניווט נוח יותר באתר המתאים לבעלי מוגבלויות כמו גם מיקוד תוכן, תיאורי תמונות, שימוש בטכנולוגיית זיהוי תמונה ועוד.

לסיכום, כדי שגם האתר שלכם יהיה נגיש יותר, כדי שתוכלו לעבוד בצורה חוקית ואף לגייס יותר לקוחות לעסק שלכם, חשוב לבצע הנגשה לאתר על ידי חברות המתמחות בתחום כמו חברות אחסון אתרים (ג'טפרס) וחברות הנגשה ייעודיות – כבר עכשיו!

אולי יעניין אותך גם:

מקדם אתרים מומלץ