אינטרנט

איך בוחרים חברת אחסון אתרים

אחסון אתר

בעלי אתרי אינטרנט מאחסנים את האתר באמצעות חברה המתמקצעת במעטפת אחסון הכוללת את כל צרכי האתר ומגנה עליו לאורך כל הדרך. חשוב לבדוק את כלל פעולותיה של חברת האחסון כדי להחליט באיזו חברה לבחור.

עליית האתר לאוויר

הגולש הישראלי הממוצע הוא חסר סבלנות. אם הוא מבקר באתר הוא רוצה לקפוץ ממסך למסך ולקלוט כמה שיותר מידע במהירות. זו הסיבה שגוגל מעודד אתרי אינטרנט בעלי יכולת גלישה מהירה מהירות הגלישה היא זו שתדרג את מיקומו של האתר כאתר מהיר מול אתר איטי העוסק בתחום זהה.

כמות המחשבים ברשת, הפועלים עבור אתר האינטרנט משפיעה על מהירות עליית האתר לאוויר. באתרים המסועפים והמורכבים, בעלי תעבורה משמעותית יתבצע חיבור לשרת פרטי וירטואלי שבו אפשר לנתב כמה משאבים שיפעלו כולם עבור שאר האתרים הממוקמים על השרת. זו הסיבה שעורכים גם השוואה לגבי תכולת חבילות ה VPS ולא רק בין החבילות הרגילות המוצעות ללקוחות. כדאי גם לקרוא על אחסון אתרים בארץ לעומת אחסון בחו"ל.

רוצה לקהל הצעה לקידום אתרים? כל מה שצריך זה למלא כמה פרטים קטנים…
אפשר גם בטלפון: 052-9787219

עוד על אחסון וקידום אתרים:

חשיבות רבה משויכת למהירות הגלישה באתרים השונים אם מתבצע עבור האתר במקביל גם קידום אתרים. נקודת המפתח היא חיבור רשת המחשבים לשרת ישראלי המתאים לקהל הישראלי. מרבית חברות האחסון אכן משתמשות בשרתים מקומיים ולכן הבעיה הזו נפתרת בדרך כלל במהירות.

אם מדובר באתרים בין לאומיים, עדיף לחבר את רשת המחשבים לשרת בין לאומי הממוקם בארה"ב או באירופה כך שיתאים לפעילות במדינות מעבר לים.

UPTIME

UPTIME הוא מינוח לאפשרויות הגלישה כשהאתר זמין לכך מתוך כלל הזמן שרכשתם בחבילת האחסון ברוב המקרים רמת הזמינות קרובה ל – 100% . במקרים חריגים אחוז הזמינות של האתר הוא נמוך יותר, דבר שיפריע למאמצי קידומו כיוון שמנוע החיפוש של גוגל יתקשה למצוא אותו או להעלות אותו בשונה מהאתרים האחרים שזמינותם מלאה כמעט תמיד.

דוח זמינות של האתרים השונים שבהם מטפלת חברת האחסון ייתן תמונה כוללת של זמינותם של האתרים השונים. החברות הוותיקות, האמינות והמקצועיות פועלות כך שכל האתרים נמצאים בו זמנית בזמינות גבוהה. המערכות שלהן מובנות מראש עם הגנות מפני חדירת מתקפות על השרתים כמו DD0S היוצרות עומס על השרתים וכך מונעות מגולשים להגיע לאתרים ספציפיים

מספר האתרים בחבילה

גודל שטחי האחסון שמוכרות החברות העוסקות בכך, נמדד על פי מספר האתרים שאפשר לאחסן בכל סוג של חבילת אחסון. חברות העוסקות בקידום אתרים – SEOזקוקות לשטחי אחסון עבור כמה אתרים ולכן הן רוכשות חבילות בגודל המתאים לצרכיהן. השיטה היא לרכוש חבילות אחסון המאפשרות להפעיל קידום של כמה אתרים במקביל לנוחיותם של הגולשים.

כדי לקשר בין האתרים השונים שבטיפול חברות ה SEO , רצוי לפעול כך שלכל אתר תהיה כתובת IP  משלו ברמת C LASS  כדי להקטין את הסיכוי שגוגל תשדרג את האתרים בדירוג נמוך אם קיימים קישורים צולבים בין האתרים.

הגנות של השרת

כדי לשמור על השרתים מפני וירוסים או סקריפט שעלולים להדביק את כל רשת המחשבים, גוגל יוצרת מגננה ומודיעה לגולש אם הוא גולש באתר שאינו בטוח ועלול להוות סכנה למחשב. לעתים קרובות מעבר לאזהרה, גוגל גם לא מאפשרת להיכנס לאתר כלל כדי ליצור סגר הרמטי.

כדי שלא יהיו הפתעות לא נעימות והאתר ייפרץ על ידי גורמים שליליים, רצוי לרכוש חבילת אחסון בחברה היוצרת הגנה אוטומטית על המחשב והשרת באמצעות מערכת ייחודית כמו חומת אש (FIREWALL ) או כזו המגינה על תיקיות ספציפיות על גבי השרת.

גיבויים

במהלך עבודות פיתוח שונות על האתר קיימת חשיבות גבוהה לביצוע גיבוי יום יומי כדי לשמר את הפעולות שבוצעו באתר כך שתישמר גרסה זו בנפרד מהגרסה הקודמת. המטרה היא ליצור אפשרות טכנית לחזור ולתקן נקודות מסוימות בגיבוי קודם על פי הצורך.

השמירה לאחר הגיבוי היום יומי נשמרת בספריה נפרדת של השרת ובמידת הצורך אפשר להוציא ממנה את הקבצים הנדרשים דרך שירות ה – FTP.

אתר שעולה לאוויר אך אינו תקין כיוון שהשינויים שבוצעו בו לא נקלטו עלול לרדת בדירוג הכללי שגוגל קובע לכל אתר.

מומלץ לבחור חברה המעניקה שירותי אחסון מתקדמים ונוחים לשימוש, המגנים על אתרי האינטרנט ויוצרים חווית שימוש אופטימלית לגולשים.