אינטרנט

ההבדלים בין אחסון אתר בארץ לחו״ל

אחסון אתר

כאשר אתם יושבים בבית או במשרד אתם יכולים להתחבר לכל אתר אינטרנט שתרצו. אלו יכולים להיות אתרים ישראליים או אתרים בחו״ל ולכאורה איו שום הבדל. למעשה יתכן שאתם גולשים באתרים בשפה העברית ומניחים שהם נמצאים על שרתים בארץ בשעה שהם מאוחסנים על שרתים רחוקים. אך האם זה בכלל משנה? האם ישנם הבדלים בין אחסון אתרים בשרתים בארץ לבין אחסון אתרים בחו״ל? בואו ניגע בכמה נקודות חשובות.

האם המרחק הפיזי באמת משנה?

המידע באינטרנט עובר דרך שרתים רבים עד שהוא מדיע אל המחשב שלכם. למעשה כל התחברות לאתר באינטרנט היא תקשורת דו כיוונית מתמשכת וכל פיסת מידע עוברת דרך שרתים רבים. נניח והאתר עצמו מאוחסן אי שם על שרת בצד השני של העולם, ככל שהשרת יותר רחוק כך התנועה תעבור דרך יותר שרתים בדרך. כל שרת שכזה מעכב מעט את המידע העובר ברשת. יש החושבים שמדובר בהבדל שאינו מורגש אך על פי הניסיון המרחק יכול להאיט את האתר עד פי 3. אבל אחד הדברים שתצטרכו לקחת בחשבון הוא קהל היעד של האתר. בהחלט יתכן שאתם חברת הייטק ישראלית הפונה לשוק בחו״ל ולא לשוק המקומי ואולי עדיף לכם מאותה הסיבה לאחסן את האתר בחו״ל.

רוצה לקהל הצעה לקידום אתרים? כל מה שצריך זה למלא כמה פרטים קטנים…
אפשר גם בטלפון: 052-9787219

תמיכה טכנית

במקרים רבים תצטרכו את השירותים של התמיכה הטכנית של חברת אחסון האתרים. גם אם אתם דוברי אנגלית, תמיד יותר נוח לדבר עם מישהו בעברית ולקבל את כל השירות שאתם צריכים. זה מקצר תהליכים כאשר אפשר להתנהל בעברית.

קידום האתר

קידום אתרים הוא דבר חשוב מאוד, אחרת לא יגיעו גולשים אל האתר שלכם. גוגל מנתחת את כל האתרים ומדרגת אותם לפי פרטמטרים שונים בעזרתם היא קובעת את מיקום בתוצאות החיפוש. אחד הדברים שגוגל בודקת היא מיקומו הפיזי של האתר בהשוואה למיקום של הגולש המחפש בגוגל. אתם יכולים לעשות ניסוי ולחפש מילים מסוימות ב google.com לעומת google.co.il ותראו בעצמכם שיש שוני בתוצאות. זהו חלק מהעניין.

מיקום השרתים הוא אחד השיקולים כאשר אתם בוחרים חברה לאיחסון אתרים, אך הוא לא השיקול היחידי. לא כל חבילת אחסון אתרים היא שונה ויש לבדוק היטב מה מציעים לכם. אמנם כולם יודעים מה זה שטח אחסון ונפח תנועה אך ישנם מאפיינים טכניים חשובים ומומלץ להתייעץ עם מי שמבין בנושא כאשר אתם מחפשים חבילת אחסון אתרים.

אולי יעניין אותך גם:
בניית אתר מזווית קידום אתרים אורגני