קידום אתרים

האם שרת האחסון משפיע על הקידום האורגני בגוגל?

שרתים וירטואליים

קידום אתרים הוא תחום תחרותי מאוד וכל עסק היה רוצה, להופיע במקום הגבוה ביותר בתוצאות החיפוש. במטרה להשיג זאת, עסקים ומקדמי אתרים מחפשים כל "טריק" וגישה שיסייעו. האם ובאיזו מידה, שרת האחסון משפיע על כך?

זמינות

אתר חייב להיות זמין ברשת האינטרנט, בכדי שהוא בכלל יופיע בתוצאות חיפוש. אם רוצים שהוא גם ימוקם בתוצאות החיפוש באופן אופטימאלי, זמינות זו חייבת להיות עקבית. לאורך זמן. על רקע היתרונות הטמונים בשרתים וירטואליים, לא פלא שהם פופולאריים כל כך לאירוח אתרים. יתרון מרכזי שלהם, הוא ביכולת להתאים עצמם מבחינת משאבים, לצרכי האתר. כך מתגברים בין השאר על מצבים, שבהם האתר לא עומד בעומס פניות מפתיע והופך להיות לא זמין.

מהירות

בכדי לקבוע דירוג בתוצאות החיפוש, מנועי החיפוש בוחנים לא רק את זמינות האתר, אלא גם את מהירותו. דפי האתר צריכים להיטען במהירות סבירה ובמיוחד עמוד הבית (שהוא לרוב העמוד העיקרי שדרכו נכנסים לאתרים). המשמעות היא, ששרת איטי עלול לפגוע בדרוג האתר.

רוצה לקהל הצעה לקידום אתרים? כל מה שצריך זה למלא כמה פרטים קטנים…
אפשר גם בטלפון: 052-9787219

אבטחה

היבט נוסף שמשפיע על דירוג האתר, אם כי באופן משני, הוא נושא האבטחה. גוגל לוקחת זאת בחשבון והנושא חשוב כמובן, גם בלי קשר לכך. לרוב אין עם זה סיבוך מיוחד, אך אם מארחים את האתר אצל חברה מפוקפקת, האבטחה עלולה להיפגע ואיתה הדרוג. באופן מיוחד, שימוש בשרת אחסון שיתופי, מגדיל את הסיכון של תקיפת אתר אחר בשרת תביא לקריסתו הכללית ולחוסר זמינות.

שיקולים מאזנים

עד כמה זמין, מהיר ומאובטח, צריך האתר להיות? האם שיפור נוסף בנידון, יביא לשיפור משמעותי במיקום? חשוב לציין, שיש לכך גבול ולכן אין צורך להיסחף עם השקעה בכיוונים אלה. עבודה עם חברת אירוח אתרים איכותית, תספיק לרוב בכדי להבטיח שתהיו מכוסים מבחינות אלה. גם גולשי האתר, מעבר למהירות טעינת דפים מסוימת, לא יבחינו בשיפור נוסף.

לסיכום

לבחירת שרת האחסון יש השפעה לא קטנה על הקידום האורגני בגוגל. לכן, חשוב להתייחס גם אליו בהקמת אתר.