אינטרנט

אתר רספונסיבי – מה זה בעצם?

בניית אתר אינטרנט

 

יותר טכנולוגיה – יותר מכשירים

אם התעניינתם לגבי בניית אתר אינטרנט או קראתם מידע הקשור לבניית אתרים בשנים האחרונות, כנראה נתקלתם במונח "אתר רספונסיבי" מספר פעמים במהלך הדרך. אם לא בדיוק הבנתם במה מדובר ומה "רספונסיבי" בסוג כזה של אתר.. הרשו לי להסביר.

ובכן, פעם היו מעט סוגים של מכשירים שמהם ניתן היה לגלוש. למחשבים היו מעט גדלים קבועים של מסכים ומטלפון נייד היה אפשר רק להתקשר, לשלוח הודעות ולשחק סנייק וטטריס. עם השנים התפתחה הטכנולוגיה ומסכים בהמון גדלים שונים הופיעו בשוק. מהפכת הסלולאר הולידה מגוון עצום של מכשירים ניידים, חלקם יותר חכמים וחלקם פחות, בצורות וגדלים שונים שמהם ניתן לגלוש באינטרנט. חווית הגלישה גם היא השתדרגה ומה שהיתה פעם גלישה לא נוחה ומסורבלת ממכשיר נייד הפכה לשווה באופן מוחלט לגלישה ממחשב. כל פעולה אינטרנטית שמבצעים כיום ממחשב ניתן גם לבצע באותה המהירות והנוחות ואף יותר ממכשיר נייד. לזה התווסף גם הטאבלט שהציג גם הוא מימד חדש למסך האינטרנט במכשיר שממנו ניתן לגלוש.

רוצה לקהל הצעה לקידום אתרים? כל מה שצריך זה למלא כמה פרטים קטנים…
אפשר גם בטלפון: 052-9787219

אם כן, נוצר צורך להתאים את אתרי האינטרנט לגלישה ממסכים שונים וקטנים בהרבה ממה שהיה נהוג בעבר, על מנת להעניק למשתמש חווית גלישה ידידותית ויעילה ולהציג בפניו את המידע אותו הוא מחפש עם כניסתו לאתר באופן מתאים לרזולוצית המסך והמכשיר בוא הוא משתמש באותו הרגע.

איך זה עובד?

האתר הרספונסיבי מזהה למעשה את סוג המכשיר ממנו הגולש נכנס ומנחה את עיצוב האתר להשתנות בהתאם למכשיר. גולש הנכנס לאתר ממכשיר נייד לא יראה אותו עיצוב כמו גולש ממחשב או טאבלט. הכתב, המדיה והתפריט יופיעו בצורה שונה ובדרך כלל גם במיקום שונה. כל זאת, כמו שאמרנו, על מנת להפוך את הגלישה לנוחה, יעילה ומהירה יותר, וכדי שלא תצטרכו לשייט ברחבי האתר ימינה שמאלה ולקרב ולהגדיל על מנת למצוא את מה שאתם מחפשים.

לכל אחד ממכם בוודאי יצא לגלוש באינטרנט מהמכשיר הנייד בזמן האחרון, כנראה שאפילו היום, ומטבע הדברים ודאי שמתם לב לשוני בעיצוב האתר בין גרסאותיו השונות במחשב ובנייד. אם גלישתכם היתה נוחה והשגת את מבוקשכם בעקבות הכניסה לאתר, בין אם זה לרכוש מוצר, לברר מידע כלשהוא, או סתם לקרוא חדשות, אז כנראה שבעל האתר עשה עבודה טובה.מקדם אתרים עם ניסיון

בונים אתר רספונסיבי מההתחלה

אם ברצונכם להקים אתר, חברות בניית אתרים בדרך כלל יציעו לכם אתר רספונסיבי כחלק ממגוון השירותים אותם הם יציגו בפניכם. היתרון הגדול הנוסף לאתר רספונסיבי מעבר ליתרון הנוחות הברור אותו הצגנו לפני הוא גם.. המחיר. בבניית אתר רספונסיבי שיכסה את כל סוגי המכשירים אתם למעשה חוסכים את הצורך לבנות אתר או דף נפרד לכל מכשיר, בין אם זה מחשב, נייד או טאבלט. אתר מסוג זה שמורה לעיצוב האתר לשנות עצמו אוטומטית בהתאם למכשיר הגלישה מהווה גם חסכון כספי לתווך ארוך משום שהוא מגלם את עיקרון "הכל באחד" בעסקה.

עוד יתרונות

ישנם יתרונות נוספים לבחירת אתר רספונסיבי כאופציה לבניית האתר. למשל: האלגוריתמים של גוגל המשפיעים רבות על תפקוד והצלחת האתר ידועים כאוהבים אתרים עשירים בתוכן, נוחים לשימוש, ורלוונטים למוצר או שירות אותו בעל האתר מבקש לקדם. לא במפתיע, גוגל גם אוהבת אתרים מותאמים למכשירים שונים מבחינה ויזואלית ולכן אתר מסוג זה יזכה לנקודות זכות בקידום בדף החיפוש. עוד יתרון בולט שכבר נחקר בעבר הוא השיפור המשמעותי באחוזי ההמרות והרכישות המתבצעים מאתרים רספונסיבים ובעיקר מותאמים למובייל, שכן הטלפון הנייד הלך ונהיה כלי חשוב ועיקרי לביצוע רכישות אונליין כמו בגדים, ציוד משרדי, טיסות ובתי מלון, ועוד.

אז לסיכום – אתר רספונסיבי הוא אופציה נכונה ונבונה, התעניק לגולשים לאתרכם חווית גלישה נוחה ותגרום להם לרצות להישאר, יחד עם יתרונות רבים אחרים.