אינטרנט

הפקת סרט תדמית לחברה בינונית וגדולה – דורש ניסיון ובשלות

הפקת סרט תדמית לחברה בינונית וגדולה

כאשר מפיקים סרטי תדמית לחברות בינוניות וגדולות ולארגונים יש לקחת בחשבון שבתהליך הפקת הסרט יהיו מעורבים לא מעט בעלי תפקידים מטעם החברה המזמינה.

סביר מאוד שהפגישה הראשונה של חברת ההפקה  תהיה עם בכירים במחלקת השיווק של החברה, מזמינת הסרט. מומחי השיווק  יעלו ויפרטו בפני חברת ההפקה את הצורך המיידי שעליו אמור הסרט לענות. כמו כן להציג את המטרה של הפקת סרט התדמית: השקת מוצר חדש, מהלך שיווקי למוצר קיים, אירוע גדול של החברה, שיפור תדמית החברה, סרט לצוותי המכירות ועוד.

בשלב הבא חברת הפקת הסרטים תציע מספר כיוונים סגנוניים אפשריים להפקת סרט תדמית מקצועי.

רוצה לקהל הצעה לקידום אתרים? כל מה שצריך זה למלא כמה פרטים קטנים…
אפשר גם בטלפון: 052-9787219

לאחר שייסגר הכיוון של סגנון הסרט וייסגר הנושא המסחרי תתחיל העבודה תכל'ס.

סרט תדמית לחברה – העבודה מתחילה

בשלב הזה צפויים להיכנס לתהליך גורמים נוספים מטעם החברה המזמינה ויש לנהל את התהליך מולם ויחד איתם בתבונה, ולנווט נכון מול הגורמים השונים. מטעם החברה המזמינה, מלבד מומחי השיווק יהיו מעורבים בדרך כלל אנשי פיתוח, מומחי תוכן ועוד גורמים מקצועיים הבקיאים בטכנולוגיה של מוצרי החברה. בשלב מסוים יהיו מעורבים גם סמנכ"ל השיווק, המכירות ולעיתים מנכ"ל החברה.

מומלץ מאוד שגם מצד החברה המזמינה וגם מצד חברת הפקת הסרטים יהיה אדם אחד שירכז את התהליך מכל צד. התהליכים הפנימיים של החברה המזמינה אינם צריכים לבוא לפתחה של חברת ההפקה, כדי למנוע "בריחה" מהמסלול הנכון של הפקת הסרט ומשיכה לכיוונים מיותרים. כמובן שבמקרים של התלבטות יש לעצור, לפתוח דיון של מספר גורמים, עד לקבלת החלטה על התקדמות.

איך נכון לעבוד כצוות בעת יצירת סרטוני תדמית לחברות?

אחד העקרונות החשובים ביותר היא עבודה מובנית ומסודרת. כדאי בתהליך הפקת סרט התדמית לעבור שלב רק לאחר אישור השלב שלפניו. תחילה מאשרים קונספט – כיוון הסרט והסגנון שלו. אח"כ כותבים את התסריט. רק בסגירת התסריט וההסכמה עליו מתקדמים. לצילומים, לאנימציה, לעיצוב, לקריינות וכולי.

במידה והסרט מכיל אנימציית תלת מימד יש לעבוד בצורה מובנית בתוך תהליך זה – מידול אלמנטים, אישורם, הכנת סצינות, ורק אח"כ בניית תנועה ובסיום עיבוד אנימציה סופית.

כל שלב כזה אמור להיות מאושר על ידי החברה המזמינה. עבודה מסודרת מאפשרת התקדמות שבה כל הצדדים מרגישים בטוחים בתהליך והיא מונעת אי הבנות ועיכוב התהליך. זהו תהליך בריא של העבודה על סרט תדמית עם חברת הפקות וידאו הילטופ, ובמיוחד בהפקת סרט תדמית לחברה שמעורבים בו גורמים רבים.