אינטרנט

איך לבדוק אם חברת האחסון היא טובה

איך לבדוק אם חברת האחסון היא טובה

בשוק ישנן חברות רבות המציעות שירותי אחסון לאתרי אינטרנט. כמעט כל מי שמקים אתר צריך שירות של חברת אחסון, מעטים הם אלו המחזיקים שרת באופן עצמאי. אולי חברות ענק כמו גוגל או פייסבוק צריכות שרתים משל עצמן אך ברוב רובם של המקרים אין צורך בכך, במקום זאת יש לחפש חברה לאחסון אתרים.

אנשים המחזיקים אתר חובבני, ככה סתם בשביל הכיף שלהם, אולי לא ממש מוטרדים מחברת האחסון. אך מי שמחזיק אתר רציני עם כוונות מסחריות ורצון לקדם את האתר בגוגל צריך לחשוב על כך פרט ולבחור היטב את חברת אחסון האתרים וגם את החבילה המוצעת עבורו. בסופו של דבר כל בעיה בחברת האחסון עלולה להתגלגל בסופו של דבר לפגיעה באתר שלו. אז איך לבדוק האם חברת אחסון האתרים היא אכן טובה? שימו לב לדברים הבאים לפני שאתם ממהרים לרכוש חבילה לאחסון אתר.

פתרון אישי לכל לקוח – לכל אתר אינטרנט ישנם צרכים אחרים ובהתאם לכך חבילת אחסון אחרת. חברת אחסון טובה היא חברה המציעה פתרונות אחסון מסוגים שונים בהתאמה אישית לכל לקוח. ישנם לקוחות אשר יכולים להסתפק בשרת משותף, אחרים בשרת וירטואלי פרטי וישנם גם לקוחות גדולים הצריכים שרת ייעודי לאחסון אתר.

רוצה לקהל הצעה לקידום אתרים? כל מה שצריך זה למלא כמה פרטים קטנים…
אפשר גם בטלפון: 052-9787219

שירות לקוחות – דמיינו מצב קיצוני בו האתר שלכם לא זמין או שיש לכם איזו בעיה חריגה שדורשת טיפול מידי וקשורה בהכרח לחבילת האחסון. במקרים שכאלו יתכן ותצטרכו לפנות לשירות הלקוחות של החברה. האינטרנט הוא זירה גלובלית ויתכן שהבעיה מתגלה ב 2 בלילה אבל האתר שלכם שוקק פעילות מחו"ל. מסיבה זו אתם חייבים שירות לקוחות אשר נותן מענה לבעיות 24 שעות ביממה. אתם בהחלט יכולים ליזום פנייה ניסיונית לשירות הלקוחות סתם בשביל לבדוק האם באמת מישהו יענה כפי שהבטיחו לכם. עוד נקודה חשובה לגבי שירות הלקוחות היא שירות בשפה העברית. אמנם זה לא אומר אם החברה טובה או לא טובה אך זה בהחלט עוזר כאשר יש לכם אחסון אתר בחברה הנותנת תמיכה בעברית.

ביקורות – אתרי אינטרנט רבים מדרגים את חברות האחסון ומציגים ביקורות לגבי החברה. בהחלט ניתן להציץ באתרי הדירוגים ולראות חוות דעת לגבי חברת האחסון. חוות הדעת נכתבות על ידי גולשים אשר בדיוק כמוכם רכשו חבילות אחסון אתר.

נגישות – אחד הדברים החשובים ביותר לבעלי אתרים הוא הנגישות של האתר. יש כאן הרבה דברים הקשורים לרוחב הפס אך לא רק. אם האתר שלכם לא נגיש או מגיב לאט אתם פשוט מאבדים לקוחות ולכן בשום פנים ואופן לא תבחרו באחסון אתר שזז כמו צב. ישנם כלים שונים כמו למשל פינג, המאפשרים לבדוק את מהירות התגובה של האתר. ניתן לבצע את הבדיקה על אתרים אחרים המאוחסנים באותו השרת.

אבטחת שרתאבטחה – כל אחד רוצה לשמור על האתר שלו ולהגן עליו מפני האקרים וכל מיני בעלי כוונות זדון. מוטב לשים לב שהחברה המציעה לכם אחסון אתר נוקטת באמצעי אבטחה ראויים על מנת לשמור על האתר והמידע שלכם. תחום האבטחה הוא תחום דינמי; מידי יום ישנם איומים חדשים וצורך בשינויים והתאמות. לכן חשוב לבדוק שהחברה בה רכשתם חבילה לאחסון אתר מקפידה על דברים אלו ותמיד מתעדכנת אל מול כל האיומים.

האם החברה מחזיקה בשרתים – ישנם מקרים בהם החברה היא בעצם צד שלישי המוכר לכם חבילות אחסון בחברות אחרות. אין שום סיבה לעבוד עם חברות שכאלו, מוטב לשכור את השירות לאחסון אתר ישירות מהחברות המחזיקות את השרתים.