אינטרנט

5 תוספי זיכרון מטמון מומלצים לשיפור מהירות אתרכם

תוספי זיכרון מטמון

אז מה זה בעצם זיכרון מטמון? זכרון מטמון (Cache) נועד להקל על שרת האתר בשליפת מידע, כאשר הדפדפן נפגש באתר בפעם הראשונה הוא מאחסן את המידע של האתר באמצעות Cookies בדפדפן ובכך בפעם הבאה שהגולש נכנס לאתר, המידע יגיע ישירות מהדפדפן ולא תיווצר שאילתה נוספת מהשרת.

זיכרון המטמון גורם לאתר להיות מהיר יותר ולמידע שמגיע מהאתר לעבוד בצורה מהירה הרבה יותר.
האתר הופך לנגיש עבור הגולש וחוויית המשתמש משתפרת, מה שגורם לגוגל ״לאהוב״ את האתר הרבה יותר ולשפר את הדירוג שלו במנוע החיפוש.

 

רוצה לקהל הצעה לקידום אתרים? כל מה שצריך זה למלא כמה פרטים קטנים…
אפשר גם בטלפון: 052-9787219

מהפסקה הקודמת ניתן להבין שזיכרון מטמון הוא גורם קריטי שיכול להועיל רבות לקידום אורגני של האתר שלכם ולשפר משמעותית את המהירות באתרכם.

איך נשתמש בזיכרון המטמון?

כמו כל פונקציה לשיפור אתר – ניתן לעשות זאת בעזרת תכנות, אך השיטה הקלה ביותר והיעילה לא פחות היא שימוש בתוספים המבצעים זאת עבורנו, משום שוורדפרס היא מערכת ניהול פתוחה יש מגוון תוספים ותחרות בין התוספים.

 

אם בניתם את אתרכם דרך חברה לבניית אתרים מקצועית, ברוב המקרים תוסף כזה או אחר כבר מותקן באתרכם, אך במידה ולא דאגו להתקין לכם אחד, להלן 5 תוספים מומלצים שכדאי לנסות:

תוסף הWP Rocket

WP Rocket

התוסף הטוב ביותר והפופולרי ביותר עבור מתחילים, עם מעל מיליון התקנות באתרים ברחבי העולם! התוסף פשוט מאוד וקל מאוד לשימוש, מומלץ במיוחד למשתמשים שאינם מבינים במובנים הטכניים הקשורים בזיכרון המטמון, התוסף הוא בתשלום אך לעיתים מאחסן האתר שלכם יספק לכם אותו בחינם

 

מהות התוסף היא שיפור מהירות באתר אינטרנט ובעזרת התוסף ניתן ליצור זיכרון מטמון בלחיצת כפתור אחת, והתוסף מבצע cache בכל דפי האתר באופן אוטומטי.

בנוסף לאפשרות הפשוטה, התוסף מכיל תוספות מורכבות ומתקדמות יותר כמו CDN, אופטימיזציה בקוד האתר, Lazy Load לתמונות (טעינת התמונה רק כאשר הגולש גולל לאזור שלה) אפשרויות dns המשפרות את המהירות ועוד.

 

מדובר בתוסף פרמיום (בתשלום) ניתן לקרוא עוד על התוסף במדריך לשיפור מהירות באתר אינטרנט באמצעות WP Rocket

 

קישור לאתר התוסף

תוסף הW3 Total Cache

W3 Total Cache

התוסף W3 Total Cache הוא אחד מהתוספים הפופולריים ביותר בוורדפרס לזיכרון מטמון, התוסף מכיל בתוכו אפשרויות רבות ומתקדמות לזיכרון מטמון שאולי יראו קצת מפחידים עבור מתחילים.

 

אפשרויות שישמעו לרוב האוכלוסיה ג׳יבריש כמו: זיכרון מטמון לדף, דחיסת gzip, אופטימיזציית קוד, CDN ועוד.

לכן התוסף מתאים לאנשים טכניים יותר המבינים לעומק באיך האתר שלו בנוי ועל איזו תשתית אחסון הוא מאוחסן.

קישור להורדת התוסף

תוסף הWP Super Cache

WP Super Cache

תוסף פופולרי נוסף הוא התוסף WP Super Cache, מדובר בתוסף חינמי שמומלץ על ידי חברות אחסון שרתים רבות בעולם. התוסף כולל את כל האפשרויות המומלצות לזיכרון מטמון ולשיפור מהירות כמו: אפשרויות cache מתקדמות,CDN, דחיסת gzip ועוד.

בתוסף ניתן להשתמש באפשרויות הקלות והאוטומטיות המתאימות למתחילים שההבנה הטכנית שלהם נמוכה יותר וגם כמובן באפשרויות המתקדמות יותר הנועדו לאנשים הטכניים שהבנתם גדולה יותר.

 

קישור להורדת התוסף

תוסף WP Fastest Cache

WP Fastest Cache

תוסף קל לשימוש ולתפעול נוסף למתחילים הוא התוסף WP Fastest Cache, התוסף מגיע עם מעט הגדרות ולכן הוא פשוט להבנה ויישום באתר.

 

בגרסה החינמית בנוסף ליצירת זיכרון מטמון באתר, התוסף מבצע אופטימיזציה לקוד האתר כדי לגרום לו להיות מהיר יותר.

 

לתוסף יש גם גרסת פרימיום שבה יש אפשרויות נוספות כמו: אופטימיזציית תמונות , ניקיון מסד נתונים, זיכרון מטמון במובייל ועוד.

 

קישור להורדת התוסף

 

תוסף ezCache

ezCache

תוסף פחות פופולרי נוסף נקרא ezCache והוא נוצר על ידי חברת uPress הישראלית.

התוסף נועד לגרום לאתר שלכם להיות מהיר יותר גם על ידי זיכרון מטמון וגם על ידי פעולות נוספות כמו אופטימיזציה של התמונות והקוד באתר שלכם ללא ידע טכני.

התוסף הוא חינמי, אך קיימות בו פונקציות שעולות כסף לבעלי אתר שאינו מאוחסן בחברת uPress .

 

קישור להורדת התוסף

פתרון לכל אתר

יישום זיכרון מטמון לשיפור מהירות האתר והדירוג של האתר בגוגל (קידום אורגני) הוא פשוט לפחות ברמתו הבסיסית.

אנו מקווים שהמאמר עזר לכם לשפר את מהירות האתר שלכם ולהכיר את טכנולוגיית ה-Cache וכעת הגולשים שלכם יוכלו להנות מהאתר המשודרג והמהיר שלכם.