אינטרנט

המדריך להקמת נכס דיגיטלי

הקמת נכס דיגיטלי

אחד הדברים החשובים ביותר שאדם יכול להחזיק ברשותו הוא נכס. מדובר בכלל ידוע. על מנת להבטיח לעצמנו ביטחון כלכלי, אנחנו צריכים שיהיו לנו נכסים, בין אם בשביל שהם יוכלו לשמש אותנו ובין אם זה בשביל שאנחנו נוכל להשכיר אותם לשימוש של אחרים.

אך ישנם נכסים שאנחנו לא מייעדים לצורך השכרה אלא לצורך שימוש אישי, והם לא נכסים פיזיים אלא דיגיטליים. מדובר על נכסים באינטרנט אשר כוללים מידע מסוגים שונים, והם משמשים אותנו לצרכים שונים ומגוונים.

מדובר בנכסים שיכולים לעזור לנו לייצר הכנסה נוספת, לעיתים על בסיס קבוע ולא פעם, הם מהווים תחליף לקריירה "רגילה". כלומר, הם יכולים להשתמש בהם על מנת לעשות כסף תוך כדי עבודה מהבית, מבלי שנצטרך להיות שכירים בעסק של אחרים או לעבוד בעבודה אחרת. יש גם מקרים רבים, בהם הנכס הדיגיטלי נועד לעזור לנו לקדם עסק פיזי אמיתי שעומד לרשותנו.

רוצה לקהל הצעה לקידום אתרים? כל מה שצריך זה למלא כמה פרטים קטנים…
אפשר גם בטלפון: 052-9787219

מה זה נכס דיגיטלי וכיצד אנחנו יכולים להרוויח ממנו?

על מנת להבין להקים נכס דיגיטלי, אנחנו צריכים להבין תחילה מה זה ואיך אנחנו יכולים להרוויח ממנו.

נכס דיגיטלי הוא כל מוצר אינטרנט שמכיל מידע. החל מאתר אינטרנט וכלה בעמוד ברשת חברתית, בלוג, עמוד מכירות באתר מסחרי ועוד. ישנם נכסים שאנחנו מחזיקים בעצמנו, למשל אתר אינטרנט או בלוג, וישנם נכסים שאנחנו מתחזקים, אך הם לא באמת שייכים לנו, למשל עמוד בפייסבוק, התוכן שייך לנו אך העמוד הוא של הרשת החברתית (אנחנו לא יכולים להעביר אותו למקום אחר).

היכולת שלנו להרוויח כסף, טמונה בשאלה מה בדיוק אנחנו עושים עם הנכס, מה האופציות שטמונות בו, וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בו לשם כך. זה יכול להיות פרסום, מכירות, שיווק וכל דבר אחר שמכניס כסף.

כיצד מקימים נכס דיגיטלי

אנחנו צריכים לבחון מה נכון לצרכים שלנו, מה יכול לשרת אותנו וכן מה מתאים לסוג השימוש שאנחנו רוצים לבצע, בשביל שנוכל להרוויח מהנכס הזה כסף.

יש הבדל בין בניית אתר אינטרנט לצורך מכירת מוצרים (חנות וירטואלית) לבין בניית אתר לצורך אספקת מידע או לצורך פרסום. כמו שיש הבדל בין בניית אתר שלם לבין יצירת עמוד פייסבוק אשר נועד לקדם מוצרים ושירותים שברצוננו לשווק ולמכור.

חשוב להדגיש, לחלק של הקמת נכס דיגיטלי יש משמעות עצומה בשאלה כיצד נוכל להפעיל אותו לאחר מכן, להשתמש בו ולעשות ממנו כסף. לכן חשוב להשקיע זמן, מחשבה וכמובן את העלויות הנדרשות, על מנת שנוכל להרוויח ממנו.

> קבלו מדריך נוסף! מדריך שיווק שותפים